Jaunumi

SIA "DMP" ir pārvaldīšanas uzņēmums Daugavpilī.

 

Jaunumi

Informācija par Legionellozi

Par slimību
Legionelloze jeb leģionāru slimība ir relatīvi reta infekcijas slimība, kura bieži norit kā pneimonija (plaušu karsonis).
Saslimšanas pazīmes
Slimībai raksturīgs straujš sākums, temperatūrai paaugstinoties līdz 39-40,5ºC, novēro sausu klepu, sāpes krūtīs, elpošanas traucējumus, attīstoties plaušu karsonim.
Inficēšanās mehānisms
Infekcijas avots ir baktēriju (legionellu) saturošs ūdens. Cilvēki inficējas, ieelpojot izraisītāju saturošas aerosolizētas ūdens daļiņas, kas veidojas no sīkiem ūdens pilieniņiem, kad ar legionellām piesārņotais ūdens atsitas pret cietām virsmām (izlietnes, vannas). Pie iekārtām, kas veido ūdens aerosolu, pieder karstā un aukstā ūdens sistēmas, t.sk. dušas un krāni, virpuļvannas vai baseini, turku pirtis un saunas, karstie avoti, gaisa mitrinātāji, gaisa kondicionētāju dzesēšanas iekārtas, dekoratīvās strūklakas, u.c. Jo sīkāki ir aerosolizētie ūdens pilieniņi, jo lielāks ir inficēšanās risks. Legionelloze neizplatās no cilvēka uz cilvēku!
Slimības avots
Dabā legionellas sastopamas nelielā daudzumā ezeros un upēs. Tās var ievērojami savairoties ūdens apgādes sistēmās temperatūras robežās +20ºC līdz +45ºC un organisko vielu (bioloģiskā aplikuma, nosēdumu u.c.) klātbūtnē. Legionellas īpaši vairojas pie minētās temperatūras ūdens tvertnēs, cauruļvados ar nelielu ūdens plūsmu vai stāvošā ūdenī (piemēram, dzīvokļos, kur reti tiek izmantoti krāni vai dušas), cauruļvadu dušu, krānu vai tvertņu virsmu organiskajā aplikumā, nosēdumos, mazgāšanas iekārtu un aizbāžņu gumijas vai dabiskajās šķiedrās, ūdens sildītājos. Bioloģiskā aplikuma veidošanos uz ūdensvadu un ūdenstilpņu iekšējām virsmām veicina piesārņojums, vietas, kas nav aizsniedzamas un ko nevar iztīrīt, ūdens stagnācija (zems spiediens, akli cauruļu gali vai piedēkļi, liels apjoms), negludas virsmas, karstā ūdens temperatūra zem +50ºC, korozijas klātbūtne u.c. faktori.
Kā sevi pasargāt no inficēšanās
Lai izvairītos no inficēšanas dzīves vietā karstā un aukstā ūdens sistēmās nepieciešams nodrošināt apstākļus, kas kavētu legionellu savairošanos. Jāseko tam, lai tekošais aukstais ūdens būtu zem +20ºC, bet karstais - virs +50ºC (aptuveni vienas minūtes laikā no krāna atvēršanas būtu jātek šādam ūdenim).
Svarīgi regulāri veikt dušu galviņu tīrīšanu no organiskā un neorganiskā aplikuma, kā arī dezinficēt tos, izmantojot dezinfekcijas līdzekļus vai ar augstu temperatūru, ieliekot verdošā ūdenī.
Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina reti lietojamie ūdens krāni un dušas. To jādara arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošas prombūtnes. Aukstā ūdens tvertnes un kondicionierus jāiztīra katru gadu, kaloriferus arī regulāri jāskalo. Laiku pa laikam nepieciešams skalot reti lietojamus krānus. No baseiniem ūdeni nepieciešams izlaist un baseinu tīrīt vismaz vienu reizi nedēļā, un pastāvīgi dozēt nepieciešamo dezinfekcijas līdzekļa daudzumu. Visas dzesēšanas sistēmas divas reizes gadā nepieciešams tīrīt un dezinficēt, kā arī veikt vispārēju ūdens apstrādi, pēc izbūves un pirms/pēc labošanas ūdens sistēmas obligāti nepieciešams tīrīt, skalot un dezinficēt, kā arī nedrīkst atteikties no aukstā un karstā ūdensapgādes sistēmu kapitālo remontu veikšanas un karstā ūdensapgādes sistēmas ir nepieciešams renovēt ar to pārvešanu cirkulācijas režīmā.

Pēdējās ziņas

Siltumtīklu hidrauliskā pārbaude
Sakarā ar siltumtīklu hidraulisko pārbaudi un ikgadējo remontu, kura notiks no 2024.gada 13.maija plkst. 0:00 līdz 2024.gada 17.maijam plkst. 16:00 karstā ūdens piegāde tiks atslēgta sekojošās mājās:
lasīt vairāk
Darba laiks svētkos
Darba laiks maija svētkos
lasīt vairāk
SIA «DMP» paziņo
SIA «DMP» paziņo, ka no šī gada 29. aprīļa daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās
lasīt vairāk

Informācija un jautājumi

Kur zvanīt, ja mājā ir notikusi avārija?
Ja dzīvojamā mājā ir notikusi avārija lūdzam zvanīt visu diennakti pa tālruni 206 111 10.
Kuros datumos tiek izsūtīti ikmēneša rēķini?
Ikmēneša apsaimniekošanas un saņemto pakalpojumu rēķini tiek sagatavoti un izsūtīti katra mēneša 10.-15. datumā.
Kur zvanīt, ja ir jautājumi par rēķiniem?
Lūdzam zvanīt pa tālruni 25144778.